ГРОМАДЯНСЬКА БЕЗПЕКА

Меню

 

Категорії
Аналітика [34]
Загальна [99]
Суспільство [66]
Право [21]
ЖКГ [21]
Самозахист [18]
Відео [5]

 

Статистика


 

Кулька

 

 

 

Погода

Погода в Украине


Головна » Статті » Загальна

Яка це в ср... держава? Другий Нюрнберг?

Погодьтеся, перша частина цього заголовку є логічною (після двохсерійного, але двічі виправленого запитання Віктора Коваленка). На жаль, новина від ужгородського мера про нібито побиття "екс-це-я-Ющенком" шефа головного ужгородського суду залишилася без уваги, хоча я й навів прізвище цього шефа – Сергій Демченко. Сподіваюсь, що не залишиться без уваги новина про голову Вищого адмінсуду України Олександра Пасенюка, який нібито визнав, що отримав 140 тисяч доларів від львівського колядника Ігоря Зварича.

Щось дивне коїться з українськими суддями. Зловили папарацці голову Верховного суду Василя Онопенка (Онопенко в трусиках танга смажив попу в Туреччині 03.08.2009, 14:32 Tablo ID) – на сайті ВСУ "13.08.2009

Опубліковані відомості про доходи за 2008 р. Голови Верховного Суду України".

А в перерві між цими двома публікаціями голова ВСУ розповів "Обкому", скільки витратив на Туреччину:

"Близько 4000 доларів, включаючи дорогу. Номер я взяв стандартний, без надмірностей. Харчування, напої, включаючи спиртне, були включені у вартість проживання. Нічого особливого я не замовляв".

"В цілому я порахував, що це навіть трохи дешевше, ніж, якби за тими ж розцінками я відпочивав у Криму. До того ж зауважте, відпочиваю я не на власній віллі десь на Кіпрі, як багато співвітчизників. А на загальних підставах в готелі, яких у Туреччині, Єгипті, Хорватії десятки, якщо не сотні".


Багато співвітчизників голови Верховного суду – десь так мільйонів 40 співвітчизників – одразу пригадали свої вілли на Кіпрі та відпочинки в Туреччині та Єгипті. А якщо серйозно, то подумали: навіть якщо це за бюджетну зарплату судді, то чи не занадто платять голові ВСУ під час кризи й чому ці гроші пішли до турецького, а не кримського (тобто українського) бюджету.

Якщо голова Верховного суду цього не соромиться або не розуміє, то чого бажати від інших?

Повернемося до Сергія Демченка. Можна до ужгородського Сергія Демченка, який очолює апеляційний суд Закарпаття та якого – за словами Ратушняка – ногами побив Балога. І що? Мовчить, не спростовує, до суду на Ратушняка не подає. Значить, таки побив? Таки "на зарплаті у Балоги"?

А можна до київського Сергія Демченка – голови Вищого господарського суду України. Йому 21 лютого 2008 року виповнилося 65 років, тому закон забороняє йому бути суддею. Але що їм закон? Ось уже й 66 з половиною років буде наступного тижня. І що? Мовчить, не спростовує – принципи судочинства обговорює.

9 червня 2009 року у Вищому господарському суді України відбулась зустріч Голови Вищого господарського суду України Демченка С.Ф. з Повноважним і Надзвичайним Послом Федеративної Республіки Німеччина в Україні доктором Г.-Ю.Гаймзьотом.

З взаємною заінтересованістю сторони обговорювали принципи судочинства, шляхи подальшої демократизації правосуддя в економічних відносинах, підвищення його ефективності, вивчення зарубіжного досвіду розгляду економічних спорів, зокрема, з питань банкрутства, та інших категорій спорів.


Я вже писав про принципи судочинства ВГСУ в серіалі "Укроборонбруд" – різні судді цього суду виносили різні рішення по однакових справах щодо оборудок із землями Міноборони. Щоправда, потім один з цих суддів Михайло Михайлюк скінчив життя "прикрим самогубством". Тепер теж мовчить, не спростовує.

Ну й про головну новину – нарешті.

http://www.segodnya.ua/news/14072048.html

Из кругов, близких к следственно-оперативной группе, нам стало известно, что факты взяток в особо крупных размерах подтверждает и Зварич, и те, от кого он получал и кому передавал деньги. Важные эпизоды, где фигурировали суммы в 100 и более тысяч долларов США, закреплены показаниями Александра Пасенюка, председателя Высшего админсуда, Петра Черепия, главы админсуда Ивано-Франковской области, другими фигурантами. "Черепий, с которого взята подписка о невыезде и которому предъявлено обвинение, сознался, что принес Зваричу $150 тыс. за одно интересное дело, а тот, в свою очередь, 140 тысяч отдал Пасенюку, – говорит один из "важняков" ГПУ. – Все трое это подтверждают на очных ставках. В качестве обвиняемых сейчас проходит девять человек, а едва начнется сессия Верховной Рады, будут направлены представления на арест еще 3-4 судей. Эти люди жили явно не по средствам, некоторые мотались за границу вместе с любовницами".

По словам следователя, руководитель группы Владимир Жербицкий в узком кругу обмолвился, что "дело Зварича" станет "вторым Нюрнбергским процессом" – на скамье подсудимых, мол, окажется около 20 человек.

А справа Пукача-Гонгадзе буде третім Нюрнбергом, так? Проте хто цей судовий процес проводитиме? Як кажуть – а судді хто?

Газета "Сегодня" не є першою. Просто "а-судді-хто" добре навчилися ігнорувати Інтернет. Ще 23 червня про це писав "Обоз":

http://obozrevatel.com/news/2009/6/23/309022.htm

Судья Зварич дал показания на главу Высшего административного суда Александра Пасенюка. На прошлой неделе между ними состоялась очная ставка, в ходе которой Зварич засвидетельствовал 4 эпизодадачи взяток Пасенюку, при этом одна из взяток была дана за его (Зварича) назначение. Общая сумма, озвученная в ходе очной ставки – 150 тысяч долларов.

После очной ставки Зварич был доставлен на воспроизведение обстановки и обстоятельств события ("следственный эксперимент") в здание ВАСУ, где в кабинете Пасенюка он указал места, куда клал деньги, а также описал всю процедуру дачи-получения взятки.

Через час после описанных событий сам Пасенюк был замечен в кабинете и.о. генерального прокурора Сергея Винокурова, где пробыл в общей сложности больше часа.

Об этом "Обозревателю" стало известно из собственных источников.

І що? Пасенюк теж мовчить, не спростовує. Ще й Вищим адмінсудом керує. Тим, який має остаточно вирішувати спір щодо будь-яких виборів, зокрема президентських.

Але коли йому треба – він не мовчить. Ось вам на десерт:

http://versii.com/news/181033/

Глава Высшего административного суда Украины Александр Пасенюк назвал политическим шоу принятие Верховной радой закона, в соответствии с которым судьям за взяточничество в особо крупных размерах грозит пожизненное заключение.

"Никогда строгость наказания не искореняла само деяние", – заявил Пасенюк. Он отметил, что данное решение "всего лишь политическое шоу, не более. Если человек сознательно идет на преступление, то его не остановят ни расстрел, ни пожизненное лишение свободы! Авторы законопроекта, вероятно, не знают ни философии, ни истории, ни, в сущности, права!... Испокон веков за злодеяния рубили руки, отрезали пальцы, сажали в долговую яму – и что?"Джерело: http://blogs.pravda.com.ua/authors/svirko/4a8734c0cf46c/
Категорія: Загальна | Додав: admin (20.08.2009) | Автор: Юрій Свірко
Переглядів: 341 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]