ГРОМАДЯНСЬКА БЕЗПЕКА

Меню

 

Категорії
Аналітика [34]
Загальна [99]
Суспільство [66]
Право [21]
ЖКГ [21]
Самозахист [18]
Відео [5]

 

Статистика


 

Кулька

 

 

 

Погода

Погода в Украине


Головна » Статті » Право

ЩЕ ОДНА ГРОМАДЯНСЬКА ПЕРЕМОГА

12 лютого 2009 р. Судовою Палатою по цивільних справах Апеляційного суду Харківської області була частково задоволена апеляційна скарга громадянки Краснокутської Раїси Михайлівни на рішення Фрунзенського районного суду м. Харкова від 30.10.08 за позовом КП ВТП „ВОДА" про стягнення суми заборгованості за спожиту воду та зустрічним позовом Краснокутської Р.М. і членів її родини до КП ВТП „ВОДА" (третя особа – КП „Жилкомсервіс") про примушення позивача до забезпечення проведення перевірки квартирних приладів обліку води, перерахування суми боргу та відшкодування моральної шкоди, заподіяної його неправомірними діями. В апеляційній скарзі харків'янка відмовилася від вимоги відшкодування моральної шкоди в сумі 3000 грн., однак підтримала свої основні вимоги.

При ухваленні рішення Суд узяв до уваги, що відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 630 від 21.07.2005 р., якою затверджені „Правила надання населенню послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення”, квартирні прилади обліку води (установлені за рахунок споживача) виконавці беруть на абонентський облік. Періодична їхня перевірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) проводяться за рахунок коштів виконавця. Крім того, в ст. 28 Закону України „Про метрологію та метрологічну діяльність” чітко вказано, що такого роду роботи проводяться виконавцями послуг за власний рахунок. І тому вимоги комунальників до харків'ян робити перевірку лічильників за свій власний рахунок грубо суперечать чинному законодавству.

У зв’язку з цим, необхідно згадати про неправомірну і бездіяльну позицію прокуратури м. Харкова, яка „не помітила” порушень закону з боку вищезгаданого комунального підприємства-монополіста та перенаправила відповідну скаргу громадянки Краснокутскої Р.М. до Харківскої міської ради. На жаль, доводиться констатувати, що така сама бездіяльна позиція міської прокуратури систематично проявляється і щодо інших заяв харків’ян про правопорушення з боку харківських підприємств-монополістів ЖКГ. Зокрема, йдеться про неналежне реагування прокуратури м. Харкова на заяви громадян про незаконні відключення водовідведення та терористичні залякування ними, які останнім часом абсолютно безкарно чиняться ДКП „Харківкомуночиствод”. А між тим, об’єктивно, такого роду діяння „каналізаційних терористів” не лише створюють реальну загрозу санітарно-епідемічному благополуччю населення, але й вельми сприяють загостренню і без того складної суспільно-політичної ситуації в харківському регіоні...

Отже, редакція "Громадянської безпеки" вітає харків'янку Краснокутську Раїсу Михайлівну з її судовою перемогою, якою обмежено зловживання монополіста. Й особливий наш респект – правозахиснику Михайлу Гаєвському, який здійснював інформаційне забезпечення у цій справі.

„Громадянська безпека”

Категорія: Право | Додав: ASH (13.02.2009) | Автор: Громадянська безпека
Переглядів: 566 | Рейтинг: 5.0/1 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]